Tradycyjne wykonanie więźby oraz stropów jest nie tylko czasochłonne, ale i wymaga naprawdę wysokich umiejętności ciesielskich. Problem w tym, że zawód cieśli nie cieszy się dużą popularnością i coraz trudniej znaleźć odpowiednich fachowców. Proponowana przez naszą firmę technologia prefabrykowanych wiązarów MiTek daje dużą przewagę nad więźbą wykonywaną od podstaw na placu budowy i to praktycznie na każdym etapie prac.
Transport wiązarów w całym kraju
Montujemy prefabrykowane dachy na terenie całej Polski. Jednak nie muszą się Państwo obawiać wysokich kosztów transportu gotowych wiązarów z zakładu produkcyjnego na plac budowy, ponieważ transport wliczony jest w cenę usługi.
To pozwala na konkretne oszczędności w porównaniu z tradycyjną ciesielką.
Zwracamy jedynie uwagę na fakt, że prefabrykowane wiązary dowozimy samochodem ciężarowym z dźwigiem, więc konieczne jest umożliwienie łatwego dojazdu na plac budowy dla tak dużego sprzętu. Wykorzystanie ciężarówek jest niezbędne, aby gotowe elementy dostarczyć w nienaruszonym stanie. Dlatego też poszczególne wiązary dachowe łączymy w pakiety, zabezpieczone solidnie taśmą plastikową bądź stalową. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu nie dochodzi do wykrzywiania się wiązarów czy innego typu uszkodzeń zarówno podczas składowania, jak i samej dostawy.
Zamówienie transportu więźby na konkretny dzień
Transport wiązarów dachowych organizujemy w ten sposób, aby zminimalizować czas ich składowania na placu budowy.
Możliwość zamówienia transportu prefabrykatów na konkretny dzień jest korzystna z kilku powodów. Cała konstrukcja jest dostarczana dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebna i dzięki temu nie trzeba wstrzymywać budowy. W ten sposób eliminuje się również ryzyko kradzieży drewna albo uszkodzenia materiału. To akurat problemy, z którymi borykają się Inwestorzy decydujący się na tradycyjną więźbę wykonywaną na placu budowy. Długie składowanie drewna na więźbę zawsze stwarza ryzyko. My natomiast organizujemy transport wiązarów dachowych właśnie wtedy, kiedy mogą zostać od razu montowane.
Bezpieczne składowanie konstrukcji prefabrykowanej
Do rozładunku elementów prefabrykowanych stosujemy dźwig i specjalne taśmy, aby nie uszkodzić pasów wiązarów i płytek kolczastych zbyt cienkimi, stalowymi linami.
Zwracamy również uwagę na miejsce składowania. Bardzo ważne, aby wiązary nie stykały się bezpośrednio z powierzchnią ziemi i nie miały kontaktu z roślinami. Teren, na którym składujemy wiązary, nie może też przyczyniać się do wykrzywienia całej konstrukcji. Właśnie dlatego podłoże powinno być równe, suche i twarde.
Najczęściej wykorzystujemy tymczasowe platformy drewniane na tyle wysokie, aby końce górnego pasa nie dotykały ziemi.
W związku z tym, że jest możliwość zamówienia transportu na konkretny dzień, to nie ma konieczności stosowania wodoszczelnego przykrycia, które chroniłoby drewno konstrukcyjne przed działaniem deszczu i promieni słonecznych. W przypadku drewna z tartaku jest to niezbędne, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza zapobiegającej kondensacji pary wodnej. W każdym razie na pewno to bardziej kłopotliwe i zajmuje więcej czasu.
Elementy prefabrykowane można składować poziomo lub pionowo. Przy składowaniu poziomym zwracamy uwagę na to, aby pakiety nie były sztaplowane wyżej niż 1,5 m.
Ponadto stosujemy podkładki drewniane o równej wysokości pod każdym węzłem. Dzięki temu wiązary mają zapewnione równomierne podparcie i nie dochodzi do ich skręcania bądź wykrzywiania. Przekładki pomiędzy pakietami układamy w linii pionowej i zabezpieczamy przed przypadkowym przesunięciem się w bok, co mogłoby skutkować mniejszą stabilnością, a w konsekwencji uszkodzeniem wiązara.
W przypadku pionowego składania zwracamy uwagę na to, aby wiązary układać dokładnie w takiej kolejności, w jakiej są później montowane. To oczywiście ułatwia i przyspiesza prace montażowe. Stojące pakiety zabezpieczamy odpowiednimi podporami, aby nie mogły się przewrócić. Ze szczególną ostrożnością traktujemy wiązary nożycowe, które składujemy szczytem do góry.
Szybki i bezproblemowy montaż wiązarów dachowych
Montaż więźby oraz wykonanie stropów bezpośrednio na placu budowy zajmuje nawet kilka tygodni. Dzięki prefabrykacji oszczędzają Państwo naprawdę sporo czasu.
Nasza wykwalifikowana ekipa ciesielsko-dekarska montuje całą konstrukcję dachu w ciągu 1-2 dni – dotyczy to oczywiście domów jednorodzinnych. W przypadku konstrukcji na dużych obiektach ten czas wydłuża się do 5-7 dni, co i tak jest dużo szybciej niż przy tradycyjnych metodach. Co więcej, wiązar dachowy może stanowić zarazem konstrukcję stropu, a tym samym od razu i strop zostaje zamontowany.
Nasza ekipa montażystów zna się na rzeczy. Praca okazuje się nie tylko szybka, ale przede wszystkim dokładna. Podstawą jest wiedza budowlana, wieloletnie doświadczenie oraz dokumentacja techniczna przekazana przez naszych projektantów. Oba zespoły ściśle ze sobą współpracują.
Zapraszamy zatem Państwa do zapoznania się z naszą ofertą na projektowanie, wykonanie, transport i montaż prefabrykowanych wiązarów.
FAQ
Ile trwa montaż wiązarów na domu?
Nasza wykwalifikowana ekipa ciesielsko-dekarska montuje całą konstrukcję dachu w ciągu 1-2 dni.
Czy wiązary można zamówić na konkretny dzień?
Tak, transport wiązarów dachowych organizujemy w ten sposób, aby zminimalizować czas ich składowania na placu budowy. Cała konstrukcja jest dostarczana dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebna i dzięki temu nie trzeba wstrzymywać budowy.
Czy wiązary można zamówić z własnym transportem?
Oferujemy usługę kompleksową - projektowanie, produkcję, transport i montaż wiązarów, ale jest też możliwość zorganizowania transportu i montażu prefabrykatów we własnym zakresie, co na pewno przełoży się na obniżenie ceny konstrukcji dachu.
Darmowa wycena konstrukcji drewnianej
Chcesz wiedzieć ile będzie kosztować konstrukcja dachu Twojego budynku?
Wypełnij poniższy formularz, a nasi projektanci przygotują bezpłatnie wstępną wycenę w ciągu 1 dnia!